«Լիսիցյանական շաբաթ» ստուգատես. նոյեմբերի 20-27

Օրացույց

Նոյեմբերի 22

  • Ժամը 9.30-13.00

«Սրբուհի Լիսիսցյանի հետքերով» հանդիպում Պավել Ավետիսյանի հետ հնագիտության և ազգագարության ինստիտուտում: Այցելություն ազգային արխիվ-Քնարիկ Ներսիսյան

  • Ժամը 12.00(Առնո Բաբաջանյան 38/1)

Վարպետության դաս` հարսանեկան ծիսական պարեր թեմայով. Սեդա Թևանյան

  • Ժամ 15:30(Բաբաջանյան 25)

Լիսիցյանական օրեր.  «Պարապմունք — համերգ» նախագծով ազգային պարերգերի կատարում, «Սեբաստացիներ» մանկական, պատանեկան երգչախմբեր

  • Ժամը 17.00-19.00

Այցելություն գիտությունների ազգային ակադեմիա. Հասմիկ Մաթևոսյան, Քնարիկ Ներսիսյան

  • Հանդիպում երաժշտագետ, ֆոլկորագետ, բանահավաք, ՀՀ ԳԱԱ Արվեստի ինստիտուտի ժողովրդական երաժշտության բաժնի գիտաշխատող Մարգարիտ Սարգսյանի հետ, ով կներկայացնի մեզ Լիսիցյանից մնացած երաժշտական ֆոնդը և կպատմի Ռուդիկ Հարոյանի մասին
  • Հանդիպում երաժշտագետ-ֆոլկլորագետ, ՀՀ ԳԱԱ Արվեստի ինստիտուտի ժողովրդական երաժշտության բաժնի կրտսեր գիտաշխատող, Ռ. Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջի դասախոս Անի հակոբյանի հետ, ով կներկայացնի ազգային պարերի և պարերգերի մասին:

Նոյեմբերի 23

  • Ժամը 12.00՝ Արտասահման(Րաֆֆու 69/1)

Հանդիպում «Արեգ» ավանդական երգի-պարի համույթի հիմնադիր և ղեկավար՝ Արտավազդ Այվազյանի հետ

  • Ժամը 13.20(Րաֆֆու 69/1) երաժշտության սրահ

Պարի վարպետության դասեր կրթահամալիրի շրջանավարտ Արեն Պողոսյանի հետ

  • Ժամը 13.30–Արտասահման(Րաֆֆու 69/1)

Ներկայացում՝ Սրբուհի Լիսիցյանի և Ռուդիկ Հարոյանի հետքերով…..Քնարիկ Ներսիսյան, Հասմիկ Մաթևոսյան

Նոյեմբերի 24

  • Ժամը 12.00-Քոլեջ (Անդրանիկի փող., 92/1)

Վարպետության դաս՝ ռազմապարերի ավանդական ու ժամանակակից դրսևորումները թեմայով.Տիգրան Զոհրաբյան

Նոյեմբերի 25

  • Ժամը՝ 11.00

«Տիկնի Պսակ»- հինգ տարեկաններ

  • Ժամը 13.30-Միջին դպրոց(Բաբաջանյան 25)

Հանդիպում ԵՊՀ մշակութաբանության ամբիոնի ուսանողներ Տաթևիկ Մանուկյանի և Ռուզաննա Մարտիրոսյանի հետ

  • Ժամը 13.20(Րաֆֆու 69/1)

Պարի վարպետության դասեր կրթահամալիրի շրջանավարտ Արեն Պողոսյանի հետ

  • Ժամը 14.30-15.00-Մայր դպրոց(Բաբաջանյան 25)

«Պարատուն» Մարմարյա սրահում՝ հանրակրթական պարային խմբեր-համակարգումը՝ Լաերտ Գրիգորյանի

Նոյեմբերի 26

  • Ժամը 14.30

 «Լիսիցյան կենտրոն» անվանակոչում-նորամուտ»-համակարգումը՝ Միջին դպրոցի (Բաբաջանյան 25)

  • Ժամը 15.15-Մարմարյա Սրահ(Բաբաջանյան 25)

«Հա ձձում, հա կարագ» ուրբաթ-համերգ-համակարգումը՝ Հյուսիսային դպրոց

Նոյեմբերի 27